To nejzajímavější z dominikánské historie, kultury a geografie
Kde na mapě najdete Dominikánskou republiku? Zaměřte svůj pohled na Karibik. Dominikánská republika se rozkládá ve východní části ostrova Hispaniola v souostroví Velké Antily. Jejím jediným sousedem je Haiti na západě ostrova. Dominikánské břehy omývá Karibské moře na jihu, Atlantik na severu a na východě kanál de la Mona odděluje Dominikánskou republiku od Portorika.
Pláže, hory i pralesy
A jak to v Dominikánské republice vypadá? Kromě pobřeží jako vystřiženého z katalogu a okolních nížin vyplňují cca 40 % země lesy a zbytek hory. Pokud vás láká vysokohorská turistika, můžete si z pláže „odskočit“ na výstup na nejvyšší horu Dominikánské republiky i Karibiku – Pico Duarte (3 098 m n. m.).
Od indiánů k otrokům. Bohatá koloniální historie Dominikánské republiky
Už samotný Kryštof Kolumbus, který Hispaniolu pro Evropany 6. 12. 1492 objevil, prohlásil, že na světě není krásnější země. Na území dnešní Dominikánské republiky vznikla první španělská kolonie a dokonce i první nemocnice a univerzita v „Novém Světě“. Původní obyvatelé Taínové postupně vymírali na evropské nemoci a Španělé pro práci na plantážích začali dovážet otroky z Afriky.
Přátelští Dominikánci a jejich kultura
V průběhu koloniální historie byla celá Hispaniola díky své strategické poloze místem, kde se střetávaly španělské, francouzské, anglické i další vlivy. Díky tomu je Dominikánská republika multikulturní a místní obyvatelé jsou velmi otevření a přátelští k turistům. Aby ne, vždyť cestovní ruch je hlavním zdrojem jejich příjmů!
A koho v Dominikánské republice potkáte? Převážně míšence, ale i bělochy a černochy. Většina z nich vyznává křesťanství, šamanismus se zachoval jen u zhruba 1 %. Obyvatel Dominikánské republiky je celkem více než 10 milionů. Úředním jazykem v Dominikánské republice je španělština, ale v turistických oblastech se domluvíte i anglicky či francouzsky.